Yağcı, Çaykent'ten Bağımsız Aday Oldu - Portalrize.com | Rize Haberleri

Portalrize.com | Rize Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
HD Tv İzleRize HastaneleriRize NüfusuRize Tarihi
Yağcı, Çaykent'ten Bağımsız Aday Oldu
Sil

Yağcı, Çaykent'ten Bağımsız Aday Oldu

Rize Ziraat Odası başkanlığının 2011 seçimlerinde 20 oyla başkanlık seçimini kaybeden Çaykent Sırt Kasarcılar mahallesi muhtarı Halil İbrahim Yağcı Bağımsız Aday oldu


Rize Merkez Çaykent Beldesi Belediye Başkanlığı için Ak Parti'den Aday adayı olan eski Milli sporcu Halil İbrahim Yağcı önceki gün açıklanan Belediye Başkan adayları listesinde yer bulamayınca Belde halkının isteği ile bağımsız aday olmaya karar verdi.

Yağcı yaptığı açıklamada aday adaylığı süresince en güçlü aday kendisinin olduğunu belirterek, son dakikada neler olduysa bir başka arkadaşımızın ismi açıklandı. Mahallemizin ve Beldemizin  önde gelenleri ile bana destek olan çok kıymetli insanlar kendi aralarında bu akşam saatlerinde yaptıkları toplantıda, senin dürüstlüğüne ve adaletine inanıyoruz . Bağımsız Belediye başkan adaylığı tarafımızdan sana bir görev olarak verilmiştir denilerek görevi kabul etmem istendi.  Ben Ak Partiliyim. Mahallemden referandumda sedece 2 hayır oyu çıkmış bu aylarda sandık görevlilerince verilmiştir.  Ancak Belde halkının böyle bir talebini reddetmem mümkün değildi diyerek  görevi kabul ettiğini ve  30  Ocak 2014 Perşembe günü bağımsız adaylığını açıklayacağını söyledi.


HALİL İBRAHİM YAĞCI KİMDİR?

1963 yılında Rize’nin merkez ilçesine bağlı Kasarcılar köyünde doğmuştur. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. 1981 yılından itibaren sporla uğraşarak 1984 yılında ilk kez Türkiye Greko-Romen güreş şampiyonu olmuş, 16 kez A Milli takımını temsil etmiştir. 15 Yıldır Güreş  Milli hakemliği yaparak, 7 yıldan beri Çaykurspor Güreş alt yapısını çalıştırmaktadır. 2009 yılında Findaliya’da yapılan Veteranlar dünya şampiyonasında ülkemizi greko-Romen dalında başarıyla temsil etmiştir. Çaykent Sırt Kasarcılar mahallesi muhtarlık görevini yürütmektedir.

Sil

RİZE HABERLERİ

Kaçkar Dağları Milli Parkı Adrenalin Arayanların Yeni Adresi Olacak

Kaçkar Dağları Milli Parkı Adrenalin Arayanların Yeni Adresi Olacak Kaçkar Dağları Milli Parkı adrenalini yüksek, eşsiz maceranın yaşandığı bir mekan haline getiriliyor.

Rize Perşembe Susuz

Rize Perşembe Susuz Rize Belediyesi Perşembe günü Rize'de geniş çaplı su kesintisine gidecek.
 

Gelişmiş Arama
 
Tasarım : Network Ajans
 

Bu haber 271 defa okunmuştur.